MEDYCYNA ESTETYCZNA
BADANIA LABOLATORYCJNE
Partnerzy

W naszej przychodni zabieg wazektomii wykonuje Dr Jacek Drabina

WAZEKTOMIA  (łac. vasotomia; termin pochodzący od łac. vas - naczynie oraz gr. ektomía - wycinać) ;  antykoncepcja dla mężczyzn,

Mikrochirurgiczny zabieg urologiczny polegający na przecięciu i podwiązaniu nasieniowodu lub nasieniowodów w celu przerwania ich ciągłości. Skutkiem interwencji jest blokada drożności światła nasieniowodów, a tym samym przerwanie transportu elementów komórkowych – głównie plemników – do ejakulatu. Spermatogeneza wciąż zachodzi, a wyprodukowane w jądrach plemniki są samoistnie resorbowane przez organizm .

Chociaż mężczyźni kontynuują stosunki seksualne i mają orgazmy jak poprzednio, ich nasienie nie zawiera plemników. Wazektomia  jest zabiegiem trwałym. Rewazektomia daje potencjalną możliwość odwrócenie jego skutków przez ponowne zespolenie nasieniowodów.
 

CZAS TRWANIA ZABIEGU

zabieg około 10 -20 min.


JAKA JEST SKUTECZNOŚĆ WAZEKTOMII?

Wazektomia w porównaniu do innych metod antkoncepcji jest najbardziej skuteczną metodą zapobiegania ciąży. Pary które pragną  niezawodnej i trwałej formę antykoncepcji, często wybierają wazektomię, gdzie skuteczność metody sięga powyżej 99,9%.

 
PRZED ZABIEGIEM

Przed zabiegiem należy wykonać następujące badania laboratoryjne: morfologię krwi, HBS, anty HCV, HIV, VDRL, APTT, INR, bHCG, AFP, USG moszny.

 
PO ZABIEGU

W razie wystąpienia dolegliwości bólowych można stosować leki przeciwbólowe.

 
AKTYWNOŚĆ PO ZABIEGU

Nie ma  przeciwwskazań do prowadzenia samochodu w dniu zabiegu. W następnym dniu i przez kilka następnych po zabiegu  nie zalecany jest ciężki wysiłek  czy trening sportowy (np.:  jazda na rowerze, tenis).  

 
REWAZEKTOMIA

Rewazektomia  - przywrócenie drożności nasieniowodów po uprzednio wykonanej wazektomii. Zabieg jest bardziej skomplikowany niż sama wazektomia, dlatego wymaga obecności anastezjologa oraz odpowiednio  wyposażonego gabinetu

© 2014 PRO FAMILIA
Godziny przyjęć:
Poniedziałek - Piątek
7:00 - 20:00
Realizacja: Agencja Interaktywna WebProm